MENU

Menu główne

biuro@roof-control.pl
+48 698 020 900

Wykrywamy i usuwamy nieszczelności pokryć dachowych

Lokalizacja nieszczelności dachu to kluczowy element w diagnostyce stanu połaci dachowej. Może być wykonywana różnymi metodami – dobór tej odpowiedniej zależy od wielu czynników: bieżącego stanu pokrycia, jego wieku oraz materiału z którego został wykonany. Stosowane przez nas nowoczesne metody lokalizacji nieszczelności dachu są bezinwazyjne, co oznacza, iż pokrycie nie ulega żadnym zniszczeniom podczas przeprowadzania procedury.

Lokalizacja nieszczelności dachu jest standardową czynnością w trakcie wykonywania przeglądu okresowego połaci, który powinno się robić minimum raz do roku, najlepiej przed rozpoczęciem okresu zimowego. Dachy płaskie są bardziej narażone na przeciekanie, ponieważ opady atmosferyczne (śnieg i deszcz) zalegają na nich dłużej, niż na dachach o znacznym spadku.

Najczęściej o jakiejkolwiek nieszczelności dowiadujemy się dopiero wtedy, gdy w pomieszczeniach pojawia się woda. Należy zwracać więc uwagę na wszystkie niepokojące oznaki zwiększenia się poziomu wilgotności, takie jak występowanie wykwitów pleśni i grzybów wokół okien, kratek wentylacyjnych czy przy kominie, zagrażających zdrowiu użytkowników budynku. Jeśli zauważymy takie objawy, należy natychmiast podjąć odpowiednie kroki w kierunku naprawy uszkodzeń lub uszczelnienia dachu.

Roof Control specjalizuje się w wykrywaniu i usuwaniu nieszczelności pokryć dachowych. Po precyzyjnym wyznaczeniu miejsca, w którym występuje nieszczelność, można przystąpić do jego naprawy. Usuwanie przecieków dachu następuje po dokładnym skontrolowaniu stanu wszystkich warstw pokrycia dachowego, a także okolic komina i spoin. Jeśli zależy nam więc na trwałym i pewnym usunięciu uszkodzenia, należy zwrócić się do profesjonalistów, którzy dokonają okresowego przeglądu dachu, zlokalizują nieszczelności i sprawnie usuną przeciek. Aby uniknąć tego typu problemów w przyszłości i nie dopuścić do zwiększenia się szkód, należy regularnie przeprowadzać przeglądy okresowe dachu, bowiem usuwanie przecieków dachu w przypadku pogłębionych zniszczeń może okazać się niewystarczające.